Kontejnerová řešení

Zvyšte efektivitu vývoje a provozu vašich služeb a aplikací díky
kontejnerizaci nejpoužívanějších aplikací a služeb.

Proč přemýšlet nad kontejnerizací?

Za zvýšenou poptávkou po kontejnerizaci stojí rozšíření agilního přístupu k vývoji a provozu aplikací. Pokud i vy ve firmě využíváte agilní vývoj, jistě oceníte možnosti, které vám kontejnerová řešení nabízí. Výhodou je i fakt, že je možné technologie využívat napříč různými infrastrukturami (on-premise, public cloud).

Kontejnery jsou vhodné pro malé i velké firmy

Na trhu existuje mnoho technologií pro provoz kontejnerů. V prostředích určených pro provoz malého počtu aplikací a služeb se používají technologie docker (docker swarm) nebo podman.

V případě většího počtu je potřeba zvolit orchestrační platformu, která zefektivňuje provozování kontejnerů napříč clustery serverů (virtuálních i baremetal). I na trhu orchestračních platforem existuje poměrně dost technologií, které stojí převážně na open source projektu Kubernetes. Nejznámější komerční platforma postavená na Kubernetes je OpenShift od společnosti Red Hat.

Proč zvolit orchestrační platformu?

Orchestrační platforma není pouze o provozování kontejnerů. Obsahuje další komponenty zefektivňující veškeré procesy jako jsou logovací komponenta, monitoring platformy a aplikací, případně další doplňující služby pro zajištění bezpečnosti nebo síťové konfigurace.

Architektura a zvolená platforma je vždy odvislá od vašich potřeb, konkrétních požadavků a infrastruktury. Velkou výhodou orchestračních platforem je jejich všestrannost. Hodí se jak do on-premise řešení, tak i do cloudových služeb, dokonce je i možné je nasadit do hybridního prostředí.

Při instalaci a konfiguraci orchestrační platformy se nejedná pouze o konfiguraci zvoleného produktu na zadané infrastruktuře, ale také o další podpůrné služby. Aby byla vybraná platforma efektivní, je třeba zvolit vhodné komponenty a technologie, které se do dané platformy nainstalují a zaintegrují.

Zavedení DevOps platformy

Integrace DevOps platforem do vašeho prostředí je dlouhodobý proces, na kterém se podílí nejen infrastrukturní architekti, ale i pracovníci zodpovědní za dodávání aplikací a služeb do platformy (solution architekti, vývojáři).

Integrace DevOps platformy začíná konzultacemi nad základním konceptem instalace a konfigurace platformy, přes dodání platformy až po zaškolení vašich zaměstnanců. Platformy dodáváme v podobě automatizačních skriptů, abyste si mohli převzít platformu a sami provozovat.

V současné době nejčastěji využíváme řešení postavené na komerčním produktu OpenShift od firmy Red Hat. Výhodou tohoto produktu je značné množství dalších plně integrovaných komponent, s dlouhodobou podporou firmy Red Hat. Naši experti mají zkušenosti s instalací a konfigurací OpenShift v různých typech prostředí (bar metal, virtuální server, public cloud) v kombinaci s dalšími prvky (F5 load balancer, GPFS).

Proč si pořídit kontejnerové řešení od nás?

  • Vybíráme řešení na míru vašim potřebám
  • Navrhujeme kontejnerová řešení pro malé i velké firmy (Openshift Red Hat /Kubernetes/ Docker)
  • Poskytujeme kompletní služby (úvodní konzultace, dodání platformy, zaškolení)

Reference

Případové studie

studie

Automatizovaný Deployment Openshiftu

Hlavním cílem zákazníka bylo stát se interním cloud providerem a aplikace provozovat prostřednictvím Red Hat Openshift Container Platform.